Jdi na obsah Jdi na menu
 


BERTIČČIN DENÍČEK II.

16. 12. 2008: Pánečkové už ustrojili stromeček, ještě jsem ho nikdy takhle neviděla, jen je škoda, že ty perníčky pověsili tak vysoko, jinak by jsme si s Vájim a Celdim mooooc pochutnali. Třeba na to nějak přijdeme a na perníčkách si nakonec pochutnáme, ale panička o tom nesmí vědět......

ObrazekObrazek

 30. 12. 2008: Tak zítra bude poslední den v tomto roce, doufám, že nebudou střílet moc rachejtle, já sice ještě nevím, co to je, ale Celestýnek mě informoval, že se toho budu bát, protože on je vždy pokakanej až za ušima.

29. 1. 2009: A máme tu zase nový rok, ale u nás je vše při starém. Snad jen to, že máme doma už asi 14 dní miminka tety ze Zdechovic. Jsou to dva pejsci a dvě fenky. Vlastně pejsci už mají nové pánečky. Jeden, co jsme mu dali jméno Smetánek, teď dělá radost v Letohradě, což je kousek od nás. Druhý štěká v Praze, a má tam kamaráda mini krysaříčka. Tomu jsme říkali Celestýnek, protože byl podobný bráškovi Celouškovi. Doma nám ještě zůstaly dvě slečinky - Piškotka a Laskonka, ale o víkendu by se na ně měli přijet podívat zájemci, oba z Prahy, tak uvidíme.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

      Smetánek                 Celestýnek           Laskonka         Piškotka         

Taky mám jednu špatnou zprávu - po operaci mám stále na pravém kolínku bouličku, která se mi občas zvětší. Pan doktor říkal, že to dělá drát, kterým mám zpevněné kolínko a bude mi ho muset vyndat. Ale až 3 měsíce po operaci, což bude v půlce února, jenže mě taky čeká hárání ..... , tak nejdřív přečkám tohle a pak bude následovat oprava mojí nožičky. A snad už budu mít konečně pokoj!!!

2. 2. 2009: Dnes je můj velký den. Mám 1. narozeniny!!!

Obrazek

Dostala jsem šunčičku:

Obrazek

4. 2. 2009: Doma už máme jenom Piškotku, Laskonka o víkendu odjela s novými pánečky do Prahy. Dostala krásné jméno Růženka.

8. 2. 2009: Tak dneska si Piškotku odvezli do nového domova v Praze její pánečkové. Moc se nám bude stýskat, ale co se dá dělat.... Její pánečkové mají svoje STRÁNKY, kde se můžeme kouknout, jak Piškotice roste.

Obrazek

 

 

Hezky jsme si spolu vyhrály!

 

18. 2. 2009: Začala jsem podruhé ve svém životě hárat, takže v sobotu pojedu asi na tři týdny za holkama do Zdechovic.

 

 

 Takhle hladově koukáme a čekáme na jídlo.

25. 2. 2009: Z Valentýnka a Celestýnka se dnes stali známí modelové:-). Panička zaslala několik našich fotografií do soutěže o "Nej šik psa" na www.hafici.cz, kde každý den vybírají jednoho výherce a ve středu se nejvíce líbili kluci. Závidím jim, ale přeju jim to. Dostaneme kalendář!Obrazek

Výherní fotografie:

 

 

 


 

7. 3. 2009: Dnes se na mě přijela podívat moje panička s pánečkem. Už dohárávám, ale panička mě tu raději ještě týden nechá. Vzali s sebou taky Valentýnka (Celestýnek zůstal u babičky a dědečka ve Vamberku), protože se moje maminka Dianka hárá. A POVEDLO SE, panička je šťasná, že bude mít doma konečně "svoje" miminka a taky, že se z Valentýnka konečně stal opravdový MUŽ. Další info a foto týkající se Vájiho otcovství naleznete ZDE.Obrazek

 

8. 3. 2009: Tak panička se nakonec rozhodla mě už odvézt s sebou domů do Vamberka, vypadá to, že moje hárání je už u konce. Doma mě vykoupala, aby ze mě kluci necítili háravku a teď si zase vyprďuju u krbu:-):-):-)

21. 3. 2009: A máme tu konečně JARO!!! Dnes bylo krásně a svítilo sluníčko, tak jsme zašli k babičce na zahradu. Mám trochu rýmu, tak jsem dostala červený roláček :-). ObrazekPánečkové stříhali stromky a uklízeli větvičky a my jsme zatím běhali s klukama po zahradě. Asi jsem to přehnala s běháním a pak jsem strašně brečela - bolely mě nožičky, panička se vyděsila, vypadalo to, že se mi něco stalo s kolínkem. Ale než jsme došli domů, už to bylo lepší a snad jsem v pořádku. A abych nezapomněla na chudáčka Vájího - ten byl tak zvědavej, že pořád načuhoval za plot a pak si nechtěně prostrčil celou hlavu mezi laťkami u plotu. Pánečkové šli zrovna dovnitř na čaj, ale naštěstí uslyšeli jeho hlasitý pláč. ObrazekPanička už byla zutá, tak vyběhla ven a pak i na ulici jen v ponožkách - tahali z obou stran a podařilo se jim ho vypáčit, ale byl z toho chudinka v šoku. Ale dopadlo to nakonec dobře!

13. 4. 2009: Byli jsme na Velikonoce doma u mojí maminky, a protože už se jí zvětšuje pupíček, odvezli jsme si ji domů, aby jí panička mohla mít neustále na očích, protože Diančin poslední porod (to jsem se narodila já) byl císařským řezem a mále jsme o ní přišli.

Obrazek

 

 

 

Takhle spolu mladí milenci tráví volné chvíle, Valentýnek neustále Diance čistí oči a ouška. Je to velice pozorný milovník a doufejme,  i budoucí taťka.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Takhle si Dianka hoví u okna na sluníčku.

20. 4. 2009: Dnes je pro mě a moji paničku významný den. Zaslala totiž naši společnou fotografii do soutěže a představte si, že jsme se umístily na 2. místě. První tři místa dostávají krásnou cenu - luxusní kabeObrazeklku na misky pro psa!!! Soutěžilo celkem 537 fotografií.  Máme ohromnou radost. Tahle fotečka nám vyhrála, i když je na ni panička jen ve spoďárech (téma bylo "Se psem na dovolené").

24. 4. 2009: Dnes jsme měli rušnou noc, i když to, že byla rušná jsme se dozvěděli až ráno. Po dnešní noci se z nás stali hlídací psi - v noci jsme totiž slyšeli zloděje, který vykradl Večerku u nás v domě, kde s paničkou bydlíme v podkroví. Asi o půl dvanácté v noci jsme s klukama a Diankou zaslechli něco podezřelého a štěkotem jsme upozornili paničku, že se něco děje. Jenže panička tomu moc nevěnovala pozornost, protože dole ve Večerce se občas pořádají noční dýchánky, jen se podívala na chodbu, jestli je všechno v pořádku. Pak šla panička spát a sama uslyšela jakoby někdo lomcoval s klikou, hrozně se vyděsila, ale protože jsme na to nic "neříkali", tak prostě usnula. Ráno nás šla ještě s Diankou vyvenčit za domek na zahrádku, kterou, jak jsme později zjistili, vlezl zloděj oknem do skladu a pak i do prodejny. S Diankou jsme se tam obě krásně vyčůraly a tím jsme zlodějovi zamaskovaly stopy a pejsek, který měl zloděje vyčmuchat,  cítil jen naši libou fenečkovskou vůni. No jo, jenže to jsme přeci nevěděly!!!! Pak už se to panička dozvěděla a dokonce ji paní policistka vyslýchala a díky nám alespoň vědí v kolik tady milý pan zloděj "nakupoval". Panička říká, že se tady bude hrozně bát ...., ale má přeci nás, na nás si žádný zloděj nepřijde!!!! Vrrrrrr....

28. 4. 2009Obrazek: A jakpak to vypadá s mojí maminkou Diankou? 

 Bříško jí pěkně vyrostlo a jsou cítit   pohyby v pupíčku. Dnes se paničce zdálo o štěňátkách, už aby to bylo:-).

 

 

8. 5. 2009: Dnes se Diance narodila štěňátka. Jsou to 4 kluci a 1 holka. Přišla na svět císařským řezem. Více info ZDE.

Obrazek

 

 

 

 

13. 5. 2009: Panička opět soutěžila na www.hafici.cz. Tentokrát to byla soutěž o nejhezčí fotografii se štěňátky "Když jsem byl(a) ještě malé štěňátko". Soutěžilo celkem 1899 fotek a naše fotografie vyhrála 1. místo!!! Mrkněte se na fotečku, která nám vyhrála tričko:

Obrazek

16. 5. 2009: Včera byl štěňátkům týden, takže proběhlo velké vážení, které panička zapisuje do "hmoObrazektnostní tabulky" na stránkách Celestýnka a Valentýnka.

Takhle si hlídám štěňátka, za chvilku si k nim asi vlezu do pelíšku:-).

22. 5. 2009: A je to tady! Začalo mě moc zajímat, co se děje v pelíšku u štěňátek, tak jsem si k nim vlezla! Ale to jsem ještě netušila, co se stane - jedno ze štěňátek se začalo sápat po mém cecíčku a za chvíli už jsem si vyzkoušela,  jaké to je - mít miminka.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 13. 6.2009: Dnes měli naši pánečkové velký den "D". Přijela na návštěvu teta Mikča i teta Médinka, takže nás tady bylo i se štěňátky celkem 11 čivavek. Panička den před velkým dnem tvořila a pěkně sobě i svému pánečkovi vyšperkovala auto:

 

Obrazek

21. 6. 2009: Protože se moji pánečkové už před časem rozhodli, že u nás zůstane malá Rozárka (dcerka po Valentýnkovi), budou dále tyto moje stránky patřit i moji napůl sestřičce Rózičce. No, budu se snažit nežárlit....Obrazek

 

 

VÍTÁM TĚ U NÁS - ROZÁRKO, AŤ SE TI U NÁS LÍBÍ!!!